info@tiyatrofil.com

0 553 135 94 64 - 0 850 346 0 FİL (345)

En eski ve en önemli sanatlardan biridir tiyatro. İzlerken insanın adeta boyut değiştirip kendini sahnede bulduğu, hikayenin izleyicisi olmaktan ziyade canlı canlı içinde olduğu, anı birlikte yaşama, sanatı birlikte deneyimleme şansı bulduğu bir sanattır tiyatro.

   Tiyatronun sayısız yararının yanında çocuklar için olan olumlu etkileri ise saymakla bitmez. Bu nedenle çocukları erken yaşlarda tiyatroyla tanıştırmak, onların bu deneyimi yaşamasını sağlamak biz ebeveynlerin görev ve sorumlulukları arasındadır.

     Artık ülkemizde çocuk tiyatrolarına da oldukça önem verilmekte ve çeşitli eserler sahnelerde sergilenmektedir. Belediye ve devlet tiyatrolarının yanı sıra bazı özel kuruluşlarda da ücretsiz ya da düşük ücretli eserler minik seyircilerini beklemektedirler. Eğitici ve eğlenceli bu ürünler çocuklar tarafından ilgi ile izlenmekte ve bol alkış toplamaktadır.

     Türkçe eserlerin yanı sıra İngilizce eserlere de artık rastlamak şaşırtıcı değil. Tiyatro Fil öncülüğünde gerçekleştirilen bu oyun da bunlardan biri. Oldukça başarılı bulduğum, eğlenceli ve ikinci dil öğrenimini destekleyen bu oyun kızımın da çok ilgisini çekti. Oyun boyunca gözünü kırpmadan eseri izledi. Gün boyunca da bu konuda konuştu.

      İstanbul’da yaşıyorsanız siz de bir araştırın ve çocuğunuzla bu deneyimi yaşayın derim. Her şeyi anlaması gerekmiyor. Eğlenmek için İngilizce tek bir kelime bile bilmesi gerekmiyor. Ufak bir arka sesle sizin desteğiniz bile onun ilgi ile oyunu izlemesine yeter. İyi seyirler…

VİLDAN ASLAN

gty_kids_swimming_nt_130617_wmain.jpg
gty_kids_swimming_nt_130617_wmain.jpg
kapakgg.jpg
To Top ↑ To Top ↑