info@tiyatrofil.com

0 553 135 94 64 - 0 850 346 0 FİL (345)

Oyun Hakkında

Üçgen, Kare ve Daire adlı şekil temizlikçiler aynı anda bir parkı temizlemeye gelirler ve kimin o parkın asıl temizlikçisi olduğuna ve parkı kimin temizleyeceğine bir türlü karar veremezler. Sonunda akıllarına bir fikir gelir. Bir yarışma düzenlemeye karar verirler. Bu yarışmayı kazanan parkın gerçek temizlikçisi olacaktır. Ancak bu yarışmayı üçü de kazanınca işler yeniden karışır. Şekiller sonunda parkın aslında hepimizin ortak yaşam alanı olduğuna karar verir ve parkı hep birlikte temizlemeye karar verirler. Sonunda kazanan dostluk olur.

Oyundan Kareler

ımg.jpg
IMG_3949.jpg
IMG_3952.jpg
IMG_3962.jpg
IMG_3976.jpg
IMG_3991.JPG
IMG_4040.jpg
IMG_4066.jpg
IMG_4168.JPG
IMG_4173.JPG
IMG_4182.JPG
IMG_3942.jpg
Üçgen, Kare ve Daire adlı şekil temizlikçiler aynı anda bir parkı temizlemeye gelirler ve kimin o parkın asıl temizlikçisi olduğuna ve parkı kimin temizleyeceğine bir türlü karar veremezler. Sonunda akıllarına bir fikir gelir. Bir yarışma düzenlemeye karar verirler. Bu yarışmayı kazanan parkın gerçek temizlikçisi olacaktır. Ancak bu yarışmayı üçü de kazanınca işler yeniden karışır. Şekiller sonunda parkın aslında hepimizin ortak yaşam alanı olduğuna karar verir ve parkı seyircilerle birlikte temizlemeye karar verirler. Ve kazanan dostluk olur.
Triangle, Square, and Circle named shape cleaners come to a park at the same time and can’t decide who the main cleaner is and who will clean the park. Then they have an idea; a song contest. The winner will be the main cleaner of the park. But in the consequence of that everyone wins the contest, things don’t go well again. Finally shapes decide that actually the park is their shared area and clean the park with the help of audience. And friendship wins.
Oyun, şekiller ve yiyecekler temaları üzerinden okul öncesi ve ilköğretim 1. ve 2. Sınıflar müfredatına uygun olarak hazırlanmış olup, konu itibariyle dostluk, arkadaşlık ve paylaşma değerlerini de barındırarak çocuklara çevre temizliği bilincini kazandırmayı amaçlar. İnteraktif yapıya sahip bu oyun çocukların İngilizce konuşarak aktif olarak oyuna katılmalarını sağlamasının yanı sıra İngilizce diline ilgilerini de arttırır.
The play aims to bring forth awareness to environmental cleanup for children including friendship and sharing values in general. It has been prepared for preschool and 1st, 2nd grade learners upon shapes and food themes according to their schedules. This play, in which audience have a chance to watch and participate in it interactively, arouses children’s interest in English as a second language.
To Top ↑ To Top ↑