info@tiyatrofil.com

0 553 135 94 64 - 0 850 346 0 FİL (345)

Oyun Hakkında

(İngilizce Çocuk Tiyatrosu)

Daha önce hiç gece ayın ışığını görmediğiniz zaman endişelendiğiniz oldu mu? Amy’nin oldu. Bu duruma yattığı yataktan çözüm bulamasa da, hayal dünyasında Ay’ın aydınlık yüzünü bulmayı tercih etti. Rüyalarında çıktığı bu yolculukta gezegenleri tanıyan Amy, sorunun Güneş’ten kaynaklandığını anladığında, ona paylaşmanın önemini anlatmanın bir yolunu buldu. Her şeyi tek başına halledemeyeceğini ve birlikten kuvvet doğacağını anlayan Güneş’in bu duruma ikna olması pek zor olmadı.

Oyundan Kareler

Daha önce hiç gece ayın ışığını görmediğiniz zaman endişelendiğiniz oldu mu?

Amy’nin oldu. Bu duruma yattığı yataktan çözüm bulamasa da, hayal dünyasında Ay’ın aydınlık yüzünü bulmayı tercih etti. Rüyalarında çıktığı bu yolculukta gezegenleri tanıyan Amy, sorunun Güneş’ten kaynaklandığını anladığında, ona paylaşmanın önemini anlatmanın bir yolunu buldu. Her şeyi tek başına halledemeyeceğini ve birlikten kuvvet doğacağını anlayan Güneş’in bu duruma ikna olması pek zor olmadı.
Oyun gezegenler ve gökyüzü temaları üzerinden, okul öncesi ve ilköğretim müfredatına uygun olarak hazırlanmıştır. Çocuklara pes etmemenin onları başarıya ulaştıracağını gösterirken, yardımlaşmanın ve arkadaşlığın önemini de anlatmaktadır. Bir çocuğun hayal dünyasının rüyalarına taşındığı bu oyunda, izleyiciler aynı zamanda interaktif şekilde oyuna katılırlar. Bu katılım çocukların hedef dile ilgilerini arttırıp olumlu tutum geliştirmelerine yardımcı olur.

Oyunumuz 6 yaş ve üzeri seyirciler için uygundur. Oyun detaylarına www.tiyatrofil.com adresinden ulaşılabilir.
YAZAN: Tuğba GÜDÜCÜ POYRAZ

YÖNETEN: Mustafa POYRAZ

OYUNCULAR: Pınar EFE, Özge ONUR, Yağmur DEMİRTAŞ

MÜZİK: Orhan Enes KUZU
To Top ↑ To Top ↑